Pages Menu
RssFacebook
Categories Menu

Rejestracje na WF

To jest podstrona dotycząca rejestracji na WF. Pod tym adresem znajduje się poradnik zawierający ogólne wiadomości dla studentów pierwszego roku, którego jeśli jeszcze nie przeczytałaś/eś, to najwyższy czas to zrobić.

Każdy student ma obowiązek zaliczenia po jednym WF-ie przez 3 pierwsze semestry nauki. Na ten cel każdemu przysługuje 180 bezpłatnych żetonów typu „WF” do wykorzystania w rejestracji żetonowej (http://rejestracja.usos.uw.edu.pl/).

Początek rejestracji:  12 września 2019 roku, godzina 21:00.

W najbardziej obleganych grupach miejsca kończą się już kilka minut po rozpoczęciu, dlatego warto wcześniej wybrać sobie kilka pasujących grup [najszybciej kończą się terminy na ping-ponga i piłki różnego rodzaju oraz dobre godziny basenu; najwięcej wolnych miejsc pozostaje na siłowni, na basenie w godzinach bardzo porannych lub wieczornych oraz na WF-ach płatnych].

WF-y są bezpłatne (za żetony) oraz płatne (za dodatkowe pieniądze ze zużyciem żetonów). Płatne są zwykle wszystkie kursy tańca, tenis, konie – dokładna informacja o płatnościach jest na stronie przedmiotu przy rejestracji.

Uwaga! Kilka lat temu zmieniły się zasady użytkowania systemu Rejestracji żetonowej, szczegółowe instrukcje można znaleźć w USOSowni oraz na głównej stronie Rejestracji. Tymczasem zainteresowani mogą przeczytać w tym artykule w czasopiśmie Delta, jak to zostało zorganizowane od strony programistycznej.

Którą grupę wybrać?
Najważniejsze to brak kolizji z Twoim planem zajęć. Kolejną rzeczą jest czas jaki potrzebujesz na dotarcie ze swoich zajęć na WF. Niektóre grupy zajęciowe odbywają się na Banacha 2a (5 min z MIMu), jednak niektóre są na Służewiu czy na Stawki (minimum 30 min). Sprawdź na stronie grupy, gdzie odbywają się zajęcia. Pamiętaj też, że jeśli zajęcia zaczynają się np. o 14:00, to znaczy, że o 14:00 zaczynasz ćwiczyć, przebrać musisz się wcześniej. [UWAGA: na basen trzeba przyjść 20 minut przed rozpoczęciem zajęć!] Spóźnienia na WF-y zwykle nie są tolerowane i trzeba zajęcia odrabiać w innym terminie.

Czy mogą zapisać się na więcej niż jeden WF?
Tak, ale drugi musi być inną dyscypliną oraz można się na niego zapisać dopiero w drugiej turze (kilka dni później niż pierwsza), co oznacza, że na najbardziej oblegane sporty już jest nikła szansa się dostać.

Nie było już miejsc na mój ukochany WF, co mam zrobić?
Zapisz się na inne, akceptowalne dla Ciebie zajęcia. Z odrobiną szczęścia i cierpliwości uda Ci się „upolować” w pierwszej lub drugiej turze miejsce w Twojej ulubionej grupie, jeśli ktoś się z niej wyrejestruje. Pamiętaj jednak, że nie tylko Ty będziesz „polować”.

Ile mogę mieć nieobecności na WFie?
Dwie nieusprawiedliwione w semestrze  (wyjątek: dziewczęta na basenie mogą mieć więcej, szczegóły na stronie SWFiS). Jeśli masz więcej nieobecności, musisz je w ciągu trwającego semestru odrobić. Uwaga, nie każdy prowadzący na to pozwala lub ma reguły „tylko w innej mojej grupie”, „tylko w tej samej dyscyplinie” lub „tylko na aerobiku”.

Uprawiam zawodowo sport, czy jestem zwolniony z WF?
Mam zwolnienie lekarskie, czy mogę nie chodzić na WF?
Zaliczałem WF na innych studiach, czy mogę sobie go przepisać?
Odpowiedzi na te pytania znajdziesz na stronie Studium WF – dział „Zwolnienia z WF”

Skąd mam wiedzieć, na który WF mam się zapisać, jeśli wciąż nie znam swojego planu zajęć?
Mimo że plan indywidualny często pojawia się późno, to w USOSwebie można znaleźć plan zajęć obowiązkowych dla danego roku, z którego łatwo wywnioskować, kiedy na pewno będzie się miało zajęcia, a kiedy nie.

Mam inne pytanie…
Przeczytaj dokładnie stronę Studium WF. Jeśli nie znajdziesz tam odpowiedzi, idź zapytać pracowników na dyżurze.